«Staffan William-Olssons Trio snudde Moss Jazzklubb på hodet!»

«Staffan William-Olssons Trio snudde Moss Jazzklubb på hodet!»

Terje Kinn, lørdag 2. desember, 2023.

Det kan knapt formuleres bedre enn det en av Moss største og beste strenge-kamerater, Terje Kinn, gjør når han beskriver lørdagens konsert med Staffan William-Olssons Trio, bestående av Staffan på gitar, Terje Gewelt på bass og Råde-gutten Hermund Nygård på trommer.

Trioen boltret seg i flotte melodier fra bl.a. Paul McCartney, til Ricky Martin, Siw Malmquist til Edvard Persson («Jag har bodd vid en landsveg…»). Det var presist, lekent, virtoust, morsomt og spennende. Og Staffan er en artig og flott formidler også verbalt, omkring den musikken de framførte.

La oss skryte litt av oss selv; Publikummet i Moss Jazzklubb er lyttende og responsive, og svært etterlengtet å spille for. Det kunne Staffan bekrefte og han uttalte;

«Desto lavere hyre, jo bedre er publikummet!»

La oss fortsette med det! 😉

(«Og ikke nok med det»; vi fikk to flotte julesanger framført av klubbens nestleder, Solveig Borgen)

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *